facebook naturopathy
20 czerwca 2018
Bazylia od kilku sezonów cieszy się coraz to większą popularnością na naszych talerzach, a także i w ogrodach. Dziś postanowiłem skupić się na wpływie jaki wywiera ona na nasze zdrowie.
23 maja 2018
Ponieważ do chwili obecnej na blogu nie przywiązywałem większej uwagi do roli witamin w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka, uznałem że nadeszła pora, aby uruchomić cykl  nazywający się nie inaczej jak właśnie

 

 

BYĆ MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TEŻ:

Chlorella vulgaris to alga morska o wyjątkowym składzie i właściwościach. Ma też specyficzny - nieco błotny smak, który przy pierwszym jej spożyciu bardzo mnie zniechęcił. Na szczęście nie poddałem się, postanowiłem podjąć kolejne próby i przyznam, że za każdym razem smakowała coraz lepiej. Obecnie z przerwami od ponad roku suplementuję się chlorellą i nie mam z tym żadnego problemu. Moja kobieta, która ma dużo bardziej wysublimowane kubki smakowe ode mnie też się do niej przekonała i od kilku tygodni spożywa ją bez najmniejszego grymasu na twarzy. Istnieje, też inna odmiana pyrenoidosa, która ponoć wykazuje się lepszym wiązaniem metali ciężkich, natomiast jest ciężej przyswajalna. Nie próbowałem, więc nie wypowiem się.

 

 

Chlorella - detoksykacyjna bomba chlorofilowa

 

W obecnym czasie coraz więcej osób dochodzi do wniosku, że ich organizm jest zanieczyszczony metalami ciężkimi tj: kadm, ołów, rtęć, aluminium. Są to niezwykle toksyczne substancje, które niszczą nasz organizm od wewnątrz w taki sposób, że wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy bo nie ma typowych objawów. Chlorella jak się okazuje jest prawdopodobnie najlepszym darem od matki natury, wspomagającym wydalanie ich z organizmu. Zawdzięcza to chlorofilowi jaki się w niej znajduje, który przekracza swoją ilością wszystkie inne zbadane do tej pory organizmy. Ponadto chlorella bogata jest w inne ważne dla prawidłowego funkcjonowania witaminy i minerały takie jak: witamina A, B1(tiamina), B2(ryboflawina), B3(niacyna), B5(kwast pantotenowy), B6(pirodyksyna), B7(biotyna), B8(inozytol), B9(kwas foliowy), B12, C, E,  cynk, miedź, magnez, żelazo, potas, mangan, selen, sód, jod, wapń.

 

 

O czym należy pamiętać stosując chlorellę ?

 

Z różnych źródeł można dowiedzieć się, że nie każdy dobrze toleruje chlorellę. Mimo, że większa część skutków ubocznych korzystania z niej to efekt oczyszczania organizmu jak tymczasowe: bóle stawów, wypryski skórne, apatia to niewielki procent ludzi ma problemy z trawieniem ścian komórkowych chlorelli. Podobno proces ten znacząco wspomagają enzymy celulazy. Osobiście nie odczułem jakichkolwiek skutków ubocznych poza wypryskami skórnymi głównie na głowie i szyi. Obecnie suplementuję się chlorellą trzeci tydzień pod rząd na około 20 min przed posiłkiem, ponieważ właśnie w takim czasie chlorella znajduje się w docelowym miejscu jelita cienkiego, gdzie żółć jest wtryskiwana do kiszki zbierając przy tym toksyczne odpady. Kolejną istotną sprawą jest to, aby nigdy nie stosować witaminy C w krótkim czasie po, ani przed chlorellą. Niektóre źródła podają, że witaminę C można brać najwcześniej 3h po chlorelli i proponuję się do tego stosować, a nawet zwiększać ten czas. Zdarza się, że biorę chlorellę po dwa razy (mała łyżeczka)dziennie, a mam w planach zwiększyć dawkę do trzech łyżeczek na dobę, gdyż jakiś czas temu byłem obciążony dużymi dawkami rtęci. Należy w tym wypadku skrupulatnie rozplanować późniejsze przyjmowanie witaminy C.

 

 

Jeżeli ktoś ma zamiar robić oczyszczanie organizmu z metali ciężkich przy pomocy chlorelli to:

 

Skonsultujcie to przede wszystkim z jakimś specjalistą, lekarzem, naturopatą. Szczególnie jeśli chcecie połączyć kurację chlorelli z kolendrą(jest bardziej efektywna), ponieważ nieodpowiednie korzystanie z tych dwóch naturalnych specyfików, może przysporzyć Wam więcej szkód niż korzyści o czym pisałem w artykule o kolendrze. Kupując chlorellę pamiętajcie też, aby zawierała certyfikat Bio, który zagwarantuje jej jakość i czystość.

 

 

Dla jakich osób wskazana jest chlorella ?

 

Chlorella może mieć zbawienny wpływ nie tylko dla osób z obciążeniami spowodowanymi metalami ciężkimi. Duża zawartość żelaza ma korzystne działanie zmagających się chociażby z anemią. Witaminy z grupy B również świetnie wesprą anemików, osoby cierpiące na bezsenność oraz ludzi z problemami o podłożu nerwowym.  Zielona alga, może być też doskonałym źródłem białka, szczególnie w przypadku wegetarian i wegan. Ilość białka w chlorelli to około 58g/100g. Całkiem sporo prawda ?

 

 

Podsumowując

 

Chlorella ma zapewne jeszcze szereg innych zastosowań o których prawdopodobnie ludzkość nie wie. Pozostaje czekać na kolejne badania naukowe z niezależnych źródeł, które wskażą jej nowe korzystne dla ludzkiego organizmu właściwości. W ramach ciekawostki pragnę tylko dodać, że istnieje hipoteza iż "przyjęcie chlorelli na dwie godziny przed spożyciem alkoholu zmniejsza kaca". Osobiście próbowałem tylko raz i po tym doświadczeniu raczej się z tym nie zgodzę(prawdopodobnie za mało wypiłem). Być może kiedyś jeszcze spróbuję, ale chyba nie w najbliższym czasie.

 

Udanego weekendu !

Witamina C - 10.4 mg
Tiamina – 1.7 mg
Ryboflawina – 4.3 mg
Niacyna - 23.8 mg
Witamina B6  - 1.4 mg
Witamina B12 - 0.1 µg
Kwas foliowy -  94 µg
Witamina A – 51300 IU
Witamina E – 1.5 mg
Kwas pantotenowy - 1.1

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/chlorella-dzialanie-wlasciwosci-i-wartosci-odzywcze-superalgi_43538.html
Witamina C - 10.4 mg
Tiamina – 1.7 mg
Ryboflawina – 4.3 mg
Niacyna - 23.8 mg
Witamina B6  - 1.4 mg
Witamina B12 - 0.1 µg
Kwas foliowy -  94 µg
Witamina A – 51300 IU
Witamina E – 1.5 mg
Kwas pantotenowy - 1.1

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/chlorella-dzialanie-wlasciwosci-i-wartosci-odzywcze-superalgi_43538.html
Witamina C - 10.4 mg
Tiamina – 1.7 mg
Ryboflawina – 4.3 mg
Niacyna - 23.8 mg
Witamina B6  - 1.4 mg
Witamina B12 - 0.1 µg
Kwas foliowy -  94 µg
Witamina A – 51300 IU
Witamina E – 1.5 mg
Kwas pantotenowy - 1.1

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/chlorella-dzialanie-wlasciwosci-i-wartosci-odzywcze-superalgi_43538.html

 

03 listopada 2017

Chlorella - detoksykacyjna bomba chlorofilowa bogata w niezbędne do życia witaminy i minerały.

WAŻNA INFORMACJA

 

Katalog-blogow.pl

Treści zawarte na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i do takich celów służą.  Nie są one w stanie zastąpić wizyty u specjalisty. Zanim zdecydujemy się na zastosowanie w praktyce którejkolwiek z informacji zawartych na tej stronie, należy w pierwszej kolejności skonsultować ją z lekarzem.