facebook naturopathy
20 czerwca 2018
Bazylia od kilku sezonów cieszy się coraz to większą popularnością na naszych talerzach, a także i w ogrodach. Dziś postanowiłem skupić się na wpływie jaki wywiera ona na nasze zdrowie.
23 maja 2018
Ponieważ do chwili obecnej na blogu nie przywiązywałem większej uwagi do roli witamin w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka, uznałem że nadeszła pora, aby uruchomić cykl  nazywający się nie inaczej jak właśnie

 

 

BYĆ MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TEŻ:

W całej Polsce w ostatnim czasie powstaje coraz więcej tak zwanych "Domów Zdrowia". Czym są i jak wyglądają w praktyce? Postaram się nieco rozjaśnić temat zainteresowanym.

 

Nie ukrywam, że jeszcze 2 miesiące wstecz, temat Domów zdrowia w ogóle nie istniał w mojej głowie, ponieważ nie miałem pojęcia, że ktokolwiek wychodzi z taką inicjatywą do ludzi. Tymczasem narzeczona przez przypadek odkryła to ciekawie brzmiące hasło, które wzbudziło jej zainteresowanie i podzieliła się nim ze mną.

 

Pierwsza moja myśl była taka, że być może ktoś zaczął robić sobie biznes na chorych poszkodowanych osobach. Jednakże były to tylko domysły i jak później się okazało zupełnie niezgodne z rzeczywistym stanem rzeczy.

 

Jak zdążyłem się już zorientować Domy zdrowia, to w głównej mierze miejsca stworzone dla osób, które cierpią z powodu różnorakich chorób - szczególnie przewlekłych jak i dla ludzi chcących zmienić coś w swoim życiu, nabyć dodatkową wiedzę z zakresu przygotowywania zdrowych posiłków np. pieczenia domowego chleba czy wyrobów mleczarskich. Choroba nie jest w większości ośrodków wyznacznikiem do pobytu, więc osoby zdrowe nie powinny się zrażać przed ewentualnymi wczasami w takich miejscach.

 

Dla uczestników domów zdrowia organizatorzy często przewidują szereg atrakcji jak:

 

- warsztaty z zakresu gastronomii (wytwarzania olejów, produkcji serów, pieczenia chleba)

 

- zajęcia sportowo - rekreacyjne (ćwiczenia fitness, wycieczki rowerowe, zajęcia na basenie, nordic walking)

 

- warsztaty rzemieślnicze (wytwarzanie i zdobienie różnego rodzaju dekoracji)

 

- zajęcia edukacyjne (z zakresu chorób, żywienia - w tym ukierunkowane na schorzenia indywidualne gości)

 

Dodatkowo uczestnicy mają możliwość korzystania z sauny, kąpieli zdrowotnych. Zapewnia się im  całodniowe wyżywienie(oczywiście naturalne). W niektórych przypadkach istnieje też możliwość indywidualnej rozmowy z psychoterapeutami. Konsultacje te pozwalają zrozumieć przyczyny choroby, uświadomić sobie że nie jest to wyrok. Ponadto w takich ośrodkach często celowo tworzy się grupy tematyczne(po kilka osób) w zależności od schorzeń pacjentów. Umożliwia to gościom łatwiejsze nawiązanie relacji i daje możliwość nabycia dłuższych relacji.

 

Pobyt w domach zdrowia trwa najczęściej od 5 do 14 dni. Koszt takiego turnusu waha się najczęściej w przedziale 2-3tys złotych za osobę. Nie jest to mało, gdyż pobyt dla dwojga nad morzem czy w górach(w moim przypadku) to koszt około 2 tys. Uważam jednak, że korzyści płynące z takiej formy wypoczynku mogą być wymierne w skutkach i zastanawiam się czy przyszłych wakacji nie spędzić w taki właśnie sposób.

 

 

13 października 2017

Dom zdrowia - doskonałe miejsce na poprawę kondycji psychiczno-fizycznej organizmu czy może rentowny biznes na chorych ludziach ?

WAŻNA INFORMACJA

 

Katalog-blogow.pl

Treści zawarte na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i do takich celów służą.  Nie są one w stanie zastąpić wizyty u specjalisty. Zanim zdecydujemy się na zastosowanie w praktyce którejkolwiek z informacji zawartych na tej stronie, należy w pierwszej kolejności skonsultować ją z lekarzem.