facebook naturopathy
20 czerwca 2018
Bazylia od kilku sezonów cieszy się coraz to większą popularnością na naszych talerzach, a także i w ogrodach. Dziś postanowiłem skupić się na wpływie jaki wywiera ona na nasze zdrowie.
23 maja 2018
Ponieważ do chwili obecnej na blogu nie przywiązywałem większej uwagi do roli witamin w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka, uznałem że nadeszła pora, aby uruchomić cykl  nazywający się nie inaczej jak właśnie

 

 

BYĆ MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TEŻ:

Sezon na przeziębienia i infekcje trwa w najlepsze, więc postanowiłem, że podzielę się z Wami prostym przepisem na odtruwająco-rozgrzewającą herbatkę imbirową z dodatkiem goździków.

 

 

Jeśli chodzi o imbir to najczęściej spotykam się z przepisami w których korzenie imbiru gotuje się z cynamonem, a następnie po lekkim przestudzeniu do około 30 stopni, dodaje się miód bądź cytrynę lub oba te składniki. Ja chciałbym Wam dzisiaj przedstawić nieco inne podejście do sprawy, do którego doszedłem całkiem przypadkowo czyli kombinację imbir - goździk.

 

Imbir i goździk dobrze sprawdzają się przy infekcjach gardła oraz mają działanie rozgrzewające. Dodatkowo goździki świetnie radzą sobie z pasożytami i bakteriami, więc ułatwiają tym pozbycie się niechcianych gości z organizmu.

 

 

Co będziemy potrzebować ?

 

- Świeży imbir
- Goździki

 

Opcjonalnie:

 

- Miód
- Cytryna

 

 

Sposób przygotowania:


Do około litra gotującej się wody, wrzucamy 6-8 plasterków obranego imbiru. Gotujemy je na wolnym ogniu pod przykryciem przez około 15 minut, po czym wyłączamy gaz. Teraz wystarczy dodać 3-4 goździki i zostawić miksturę pod przykryciem do czasu, aż opadną na dno. Po około 10 minutach napój jest gotowy do spożycia.

 

Miksturę najlepiej spożywać na ciepło, po kilkuminutowym odstaniu. Jeśli ktoś ma życzenie dodać miód czy  cytrynę, to proszę pamiętać żeby najpierw przestudzić herbatkę do około 30 stopni. Inaczej stracą część swoich właściwości, czego wolelibyśmy uniknąć.

 

 

Jeżeli borykasz się z sezonową infekcją górnych dróg oddechowych, być może zainteresuje Cię również mój wcześniejszy wpis: Kilka prostych sposobów na katar i ból gardła.

 

 

 

19 września 2017

Herbatka imbirowa z goździkami - doskonała w infekcjach górnych dróg oddechowych.

WAŻNA INFORMACJA

 

Katalog-blogow.pl

Treści zawarte na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i do takich celów służą.  Nie są one w stanie zastąpić wizyty u specjalisty. Zanim zdecydujemy się na zastosowanie w praktyce którejkolwiek z informacji zawartych na tej stronie, należy w pierwszej kolejności skonsultować ją z lekarzem.