facebook naturopathy
20 czerwca 2018
Bazylia od kilku sezonów cieszy się coraz to większą popularnością na naszych talerzach, a także i w ogrodach. Dziś postanowiłem skupić się na wpływie jaki wywiera ona na nasze zdrowie.
23 maja 2018
Ponieważ do chwili obecnej na blogu nie przywiązywałem większej uwagi do roli witamin w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka, uznałem że nadeszła pora, aby uruchomić cykl  nazywający się nie inaczej jak właśnie

 

 

BYĆ MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TEŻ:

Słodkości - uwielbiają je wszyscy. Niestety część z nas stosunkowo często ich nadużywa. Jak bardzo może uzależniać cukier ? Przekonajmy się.

 

 

Ile gram zjadamy dziennie ?


Przyjmuje się, że w Polsce zjadamy około 22 łyżeczek dziennie. Jak łatwo policzyć odpowiada to 110g cukru. Taka liczba daje nam 440kcal. To niemalże 1/4 dziennego zapotrzebowania na kalorie zakładając, że 2000kcal to średnie dzienne zapotrzebowanie.

 

 

Co zaleca WHO ?


Zalecaną dzienną ilością spożycia cukru przez World Health Organization jest maksymalnie 25g. Odpowiada to 100kcal. Łatwo jest dostrzec, że obecnie przekraczamy tę liczbę ponad czterokrotnie.

 

 

I co z tego ?


No właśnie.. Cukier może uzależniać ! Potwierdzeniem jest to, że ilość pochłanianych przez nas cukrów od lat systematycznie wzrasta. To wiemy już chyba obecnie wszyscy ? Problemem jest tylko to, że nadal nic z tym nie robimy, a bynajmniej większość z nas.

 

 

Moje obserwacje..


Jestem osobą, która od kilku lat znacznie ograniczyła cukry proste w diecie. Nie ukrywam jest to do osiągnięcia i z perspektywy czasu nie wydaje mi się to nic wielkiego. Jednakże początki są często trudne.
Będąc wczoraj na imieninach u babci sam mogłem być świadkiem jak goście zachwycali się(przy ciasteczku) tym, że przed snem lubią sobie zjeść kilka ciastek.

 

Kolejnym przykładem jest bliska mi osoba, która po przebudzeniu w nocy, potrafi zjeść cukierka i pójść dalej spać. Niemal każda kobieta, którą znam ma problemy z podjadaniem słodkości. Zauważam, że u facetów jest z tym nieco lepiej, ale tylko troszeczkę. Nasuwa mi się też pytanie ile osób obecnie nie słodzi kawy czy herbaty ? Pamiętam, że gdy byłem dzieckiem zdarzało się, że spotykałem takie osoby. Obecnie sporadycznie i raczej są to osoby po 60 roku życia.

 

 

Pora się opanować

 

Przypuszczam, że uzależnienie od cukru może zbierać większe bądź zbliżone żniwa do tych, co alkohol i używki. Musicie mi uwierzyć, bez słodkości można żyć. Baa.. nawet z nimi można żyć, jednakże wszystko z umiarem i w granicach rozsądku.

 

Jako, że o cukrach mógłbym dykutować bardzo długo, to na zakończenie mam do Was pytanie.
Ilu z Was tak naprawdę nie przekracza 25g zjadanych cukrów dziennie ? Podzielcie się ze mną koniecznie opiniami w tym temacie.

 

08 września 2017

Jak bardzo może uzależniać cukier ?

open

WAŻNA INFORMACJA

 

Katalog-blogow.pl

Treści zawarte na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i do takich celów służą.  Nie są one w stanie zastąpić wizyty u specjalisty. Zanim zdecydujemy się na zastosowanie w praktyce którejkolwiek z informacji zawartych na tej stronie, należy w pierwszej kolejności skonsultować ją z lekarzem.