facebook naturopathy
20 czerwca 2018
Bazylia od kilku sezonów cieszy się coraz to większą popularnością na naszych talerzach, a także i w ogrodach. Dziś postanowiłem skupić się na wpływie jaki wywiera ona na nasze zdrowie.
23 maja 2018
Ponieważ do chwili obecnej na blogu nie przywiązywałem większej uwagi do roli witamin w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka, uznałem że nadeszła pora, aby uruchomić cykl  nazywający się nie inaczej jak właśnie

 

 

BYĆ MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TEŻ:

Lato dobiega końca. Zmiana warunków pogodowych może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu. Konsekwencją tego może być katar i ból gardła. Jak temu zaradzić ?

 

 

Płukanki gardła wodą z solą lub wodą utlenioną

 

Płukanki z solą odkąd pamiętam robił mój ojciec. Ja natomiast korzystam z wody utlenionej. Do około pół szklanki wody wpuszczam kilkadziesiąt kropli(jedno delikatne ściśnięcie buteleczki) wody utlenionej 3% i płuczę tym gardło.

 

 

Zakraplanie uszu wodą utlenioną

 

Kolejny moim zdaniem znakomity sposób na łagodzenie infekcji. Najlepiej poprosić kogoś z bliskich, żeby nam pomógł, a samemu położyć się na boku Do ucha wystarczy wpuścić dwie kropelki. Po chwili powinien pojawić sie szum, jakby coś bąbelkowało. Nie należy się go obawiać - poleżmy tak przez kilka minut i zakroplmy drugie ucho. Ta metoda ma szczególne działanie, gdy infekcja nie jest jeszcze dobrze rozwinięta i czujemy, że coś nas łapie.

 

 

Domowe SPA

 

Skoro nasza odporność odmówiła już posłuszeństwa, to może warto choć dać sobie szansę szybszego powrotu do zdrowia. W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się kilka łatwo dostępnych dla każdego rzeczy z których przyrządzimy własne domowe spa, które stosowano już w czasach naszych dziadków, a pewnie i prędzej.

 

 

Inhalacja


Wystarczy do miski wlać gorącej wody, wsypać garstkę soli, pochylić się nad miską i wdychać opary wody. Wdychać dopóki woda nie przestanie parować nad taflą wody. Po inhalacji można dolać gorącej wody jeśli to potrzebne i wymoczyć jeszcze stopy.

 

 

Odpoczynek też pomaga

 

Szczególnie, gdy mamy już dzień wolny od pracy czy zajęć, powinniśmy dać naszemu organizmowi trochę odpocząć. Odpoczynek dla niektórych może kojarzyć się z leżeniem cały dzień i oglądaniem telewizora. O ile leżenie to rzeczywiście odpoczynek, o tyle oglądania telewizji już bym tak nie nazwał. Proponuję go chociaż na godzinkę bądź dwie wyłączyć, wyciszyć się lub zdrzemnąć .  

 

 

Nawadnianie organizmu oraz uzupełnianie witamin i minerałów

 

Nie zapominajmy także o wzmożonym spożywaniu płynów, do tego witamina C. Jeśli na dworze jest ładnie, to polecam wyjść na słoneczko, mające zbawienny wpływ ze względu na witaminę D, którą pozwala nam wytwarzać.

 

26 sierpnia 2017

Kilka prostych sposobów na katar i ból gardła

katar kubek przeziebienie cytryna chusteczka

WAŻNA INFORMACJA

 

Katalog-blogow.pl

Treści zawarte na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i do takich celów służą.  Nie są one w stanie zastąpić wizyty u specjalisty. Zanim zdecydujemy się na zastosowanie w praktyce którejkolwiek z informacji zawartych na tej stronie, należy w pierwszej kolejności skonsultować ją z lekarzem.