facebook naturopathy
20 czerwca 2018
Bazylia od kilku sezonów cieszy się coraz to większą popularnością na naszych talerzach, a także i w ogrodach. Dziś postanowiłem skupić się na wpływie jaki wywiera ona na nasze zdrowie.
23 maja 2018
Ponieważ do chwili obecnej na blogu nie przywiązywałem większej uwagi do roli witamin w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka, uznałem że nadeszła pora, aby uruchomić cykl  nazywający się nie inaczej jak właśnie

 

 

BYĆ MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TEŻ:

W ostatnim czasie dużą uwagę skierowałem ku kolendrze, bynajmniej nie dlatego, że lubię różne ziołowe specyfiki w swojej kuchni, lecz ze względu na jej lecznicze właściwości.

 

 

Zatrucie organizmu metalami ciężkimi

 

Kolendra w odpowiednim połączeniu z chlorellą(alga morska), jest skuteczna w detoksykacji organizmu z metali ciężkich, których zdaniem wielu nie da się pozbyć nigdy tj. rtęć. Gdyby ktoś próbował takiej kuracji to uprzedzam, żeby dobrze zapoznać się z tematem, ponieważ kolendra sama w sobie będzie prawdopodobnie tylko przenosić toksyczną rtęć w inne rejony ciała, co może powodować ich uszkodzenie. Chlorella jest stosowana z kolendrą właśnie po to, żeby wiązać związki rtęci i innych metali, a następnie wydalać je z organizmu.

 

 

Problemy układu pokarmowego i Candida

 

Kolendra wykazuje właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze, więc może być wsparciem w leczeniu biegunek oraz kandydozy. Olejek z nasion kolendry hamuje wzrost Salmonelli, E.Coli, Gronkowca Złocistego, ale też innych bakterii odpornych na działanie antybiotyków. Pobudza apetyt, a ponadto wspomaga organizm przy wydzielaniu soków trawiennych w żołądku, co przekłada się na poprawę pracy całego układu pokarmowego.

 

 

Nerwica i przemęczenie

 

Ze względu na zawartość linalolu w nasionach kolendry ich olej ma właściwości uspokajająco - odprężające, co niweluje stany nerwowe oraz  zapewnia lepszą jakość snu.

 

 

Nieświeży oddech

 

Podobnie jak mięta i pietruszka, kolendra dobrze niweluje nieświeży oddech. Wystarczy przez kilka minut żuć listki kolendry, a efekt gwarantowany. Nie potrzeba nam już żadnych nagminnie promowanych środków z reklam o cudownym działaniu.

 

 

Nasiona kolendry są również bogate w witaminy: A, B2, C oraz minerały jak: potas czy wapń.

 

 

 

Jak mogliście się przekonać, spektrum zastosowań kolendry może być bardzo szerokie. Uważam, że jest to roślina godna polecenia każdemu i warto, aby zagościła w naszych domach na stałe.

 

 

 

 

22 września 2017

Kolendra - nieoceniona w każdej zdrowej kuchni.

WAŻNA INFORMACJA

 

Katalog-blogow.pl

Treści zawarte na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i do takich celów służą.  Nie są one w stanie zastąpić wizyty u specjalisty. Zanim zdecydujemy się na zastosowanie w praktyce którejkolwiek z informacji zawartych na tej stronie, należy w pierwszej kolejności skonsultować ją z lekarzem.