facebook naturopathy
20 czerwca 2018
Bazylia od kilku sezonów cieszy się coraz to większą popularnością na naszych talerzach, a także i w ogrodach. Dziś postanowiłem skupić się na wpływie jaki wywiera ona na nasze zdrowie.
23 maja 2018
Ponieważ do chwili obecnej na blogu nie przywiązywałem większej uwagi do roli witamin w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka, uznałem że nadeszła pora, aby uruchomić cykl  nazywający się nie inaczej jak właśnie

 

 

BYĆ MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TEŻ:

Nawracające grzybicze infekcje miejsc intymnych stały się zmorą wielu kobiet, ale dotykają one również i mężczyzn. Sukcesywnie zakłócają nasze pożycie seksualne, a swędzenie czy upławy nie należą do rzeczy najprzyjemniejszych. Dziś postaram się rozjaśnić Państwu, gdzie może naprawdę leżeć problem, gdyż wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy.
 

 

Grzybicze infekcje miejsc intymnych - leczenie miejscowe.

 

Obecnie wiele kobiet uskarża się na nawracające infekcje miejsc intymnych o podłożu grzybiczym. W mediach promuje się coraz to nowsze preparaty medyczne(głównie dla kobiet), które mają pomóc im w pozbyciu się problemu. Chcąc jak najszybciej sobie pomóc chwytamy się wszystkiego co zostaje nam zaproponowane. Często są to preparaty, które można dostać bez recepty, więc nie trzeba umawiać wizyty u ginekologa. Wszystko pięknie, zdałoby się rzec. Nie zdajemy sobie niestety sprawy, że większość z tych promowanych preparatów nie ma w sobie, ani jednego środka, który miałby działanie grzybobójcze. Są to przede wszystkim medykamenty o właściwościach antybakteryjnych. Nawet jeśli zawierają one składniki mające zastosowanie w grzybicach, to najczęściej są one zbyt słabe, aby całkowicie wyleczyć infekcję. Dopochwowe globulki o właściwościach grzybobójczych, oparte np. na klotrimazolu są sprzedawane wyłącznie na receptę. Są one de facto skuteczne i stosunkowo niedrogie w porównaniu do preparatów, które są nam przedstawiane jako przeciwgrzybicze, a które dostępne są bez recepty. Jeżeli chodzi o leczenie miejscowe w przypadku kobiet, to naprawdę warto umówić się na wizytę u ginekologa. W przypadku mężczyzn sprawa ma się nieco inaczej, ponieważ często wystarczy zastosować odpowiednią maść, a wizyta u specjalisty nie będzie wymagana. W przypadku, gdy nie mamy pewności odnośnie stanu naszego zdrowia, wypada umówić się na wizytę np. u dermatologa i zrobić posiew.

 

 

Leczenie miejscowe zazwyczaj nie przynosi długotrwałych rezultatów.

 

W przypadku infekcji grzybiczych, leczenie miejscowe często nie przynosi długotrwałych efektów. Grzybica nawraca, a jej końca nie widać. Wtedy lekarze proponują nam środki doustne. Są to najczęściej antybiotyki, bądź chemiczne preparaty o specyfikacji przeciwgrzybiczej. Jak się po niedługim czasie okazuje, infekcje nawracają ponownie. Dzieje się tak dlatego, iż antybiotyki nie są w stanie w zupełności poradzić sobie z grzybicą i przypisuje się im raczej działanie antybakteryjne. Od grzybów do bakterii niestety długa droga. Próba leczenia jakiejkolwiek grzybicy antybiotykiem mija się z celem i jest dowodem na olbrzymią nieporadność naszej służby zdrowia. Doustne leki przeciwgrzybicze, które rzekomo nie są antybiotykami, również okazują się nieskuteczne. Ciężko jest mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje, ale przypuszczam, że bardziej obciążają one nasz układ pokarmowy niż jemu służą. Natomiast z dużą pewnością mogę stwierdzić, iż głównym problemem jest zaburzona flora bakteryjna jelita.

 

 

Kiedy leczenie miejscowe przynosi rezultaty ?

 

Leczenie miejscowe candidy jest efektywne tylko wtedy, gdy nie jesteśmy jej nosicielem. Taki rodzaj grzybic określa się egzogennymi. Czym cechuje się egzogenna forma candidy mogą państwo przeczytać w moim wcześniejszym wpisie: Candida - przyczyny i formy powstawania przerostu drożdżaków.

 

Jeżeli grzybicze infekcje miejsc intymnych nawracają pomimo leczenia miejscowego, to będziemy zmuszeni, aby podejść do tematu całościowo. Wyłącznie miejscowe leczenie mija się wtedy z celem. Niestety dzisiejsza medycyna na prawie każdą przypadłość oferuje nam wyłącznie leczenie objawów zamiast zająć się przyczyną naszych problemów. Nie inaczej  jest w przypadku candidy. Żal mi kobiet, które latami mordują się zakażeniami grzybiczymi i często rozkładają ręce w bezradności. Niestety obecny świat doprowadził nas do takiego punktu, że nie mamy czasu interesować się własnym zdrowiem w takim stopniu, aby nie być uzależnionym od dochtorów. Zawierzamy im więc bezgranicznie, a niestety większość z nich tylko handluje środkami farmakologicznymi na lewo i prawo.

 

 

Gdzie leży problem większości grzybiczych infekcji miejsc intymnych i nie tylko ?

 

Z całą pewnością leży on w jelicie. Zaburzona mikrobiota jelita zostaje wypierana przez candidę, która rozrasta się w sposób nadmierny i powoduje problemy o podłożu grzybiczym. Ma to swoje odzwierciedlenie w każdej z infekcji grzybiczych, która nie występuje w formie egzogennej czyli krótko mówiąc nabytej. Dodatkowo narządy płciowe pozostają w bliskim sąsiedztwie do jelita, dlatego też przerost candidy w jelicie w pierwszej kolejności objawia się właśnie tam.

 

 

Pokonać candidę czyli odbudować florę bakteryjną jelita.

 

Naturalnym środowiskiem candidy jest jelito grube i to na nim powinniśmy się skoncentrować w pierwszej kolejności. Zrobienie porządków w jelicie i odbudowanie mikrobioty pozwoli na stałe pozbyć się infekcji grzybiczych. Jest to proces długotrwały i wymagający wielu wyrzeczeń. Czego się jednak nie robi dla zdrowia ?

 

 

Jeszcze jedna ważna sprawa.

 

Gdy już wystąpi infekcja grzybicza miejsc intymnych i zdajemy sobie sprawę, że nie ma ona formy nabytej(np. nie zaraziliśmy się nią od partnera) to oczywiście powinniśmy zastosować środki do leczenia miejscowego oraz jednocześnie podjąć działania w kierunku unormowania flory bakteryjnej. Po zaprzestaniu objawów infekcji miejsc intymnych należy w dalszym ciągu kontynuować odbudowę mikrobioty. Taka regeneracja jelita może trwać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy, jednakże efekty jakie ze sobą przyniesie z pewnością będą warte poświęcenia.

 

 

 

 

Koniecznie przeczytaj też inne moje wpisy poświęcone tematowi grzybicy i zdrowych jelit:

 

Candida - przyczyny i formy powstawania przerostu drożdżaków.

 

Candida - jak wesprzeć swój organizm w walce z nierównym przeciwnikiem.

 

Zioła wykazujące działanie grzybobójcze i nie tylko.

 

Jaki wpływ na jelito wywiera błonnik ? + 10 ciekawostek dotyczących jelita.

 

 

 

Jeżeli ten artykuł okazał się dla Ciebie pomocny, to proszę podziel się nim z innymi ludźmi na forach, czy grupach tematycznych np. na facebooku. Zapraszam także do wyrażania swoich opinii w komentarzach poniżej.

 

 

 

źródło:

 

1. własne

 

07 marca 2018

Nawracające grzybicze infekcje miejsc intymnych.

Candida ze skłonnościami do nawrotów. Leczenie miejscowe grzybic. Jak odbudować florę bakteryjną jelita.

WAŻNA INFORMACJA

 

Katalog-blogow.pl

Treści zawarte na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i do takich celów służą.  Nie są one w stanie zastąpić wizyty u specjalisty. Zanim zdecydujemy się na zastosowanie w praktyce którejkolwiek z informacji zawartych na tej stronie, należy w pierwszej kolejności skonsultować ją z lekarzem.