facebook naturopathy
20 czerwca 2018
Bazylia od kilku sezonów cieszy się coraz to większą popularnością na naszych talerzach, a także i w ogrodach. Dziś postanowiłem skupić się na wpływie jaki wywiera ona na nasze zdrowie.
23 maja 2018
Ponieważ do chwili obecnej na blogu nie przywiązywałem większej uwagi do roli witamin w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka, uznałem że nadeszła pora, aby uruchomić cykl  nazywający się nie inaczej jak właśnie

 

 

BYĆ MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TEŻ:

Do prawidłowego funkcjonowania człowiek potrzebuje wielu mikroelementów. Jednym z nich jest jod, który korzystnie wpływa wiele procesów zachodzących w ludzkim organizmie. Jakie konsekwencje niesie ze sobą jego niedobór ? Osoby zainteresowane zapraszam do lektury.

 

 

Korzystny wpływ jodu na organizm ludzki.

 

Jod jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Organami, które magazynują duże pokłady jodu są: tarczyca i piersi. Tarczyca wychwytuje jodek potasu, zaś inne z organów jod pierwiastkowy. Receptory jodu znajdują się w niemalże każdej komórce naszego ciała. Działa on korzystnie nie tylko na problemy tarczycy jak zdaje się zauważać większość osób. Zapobiega także chorobom nowotworowym. Umożliwia prawidłową pracę jajników. Odgrywa ogromną rolę w funkcjonowaniu macicy i prostaty. Jest niezbędny do prawidłowej pracy ślinianek.

 

 

Konsekwencje zdrowotne spowodowane niedoborem jodu w organizmie.

 

Niedobór jodu w organizmie prowadzi bo wielu poważnych konsekwencji zdrowotnych, które bardzo często ustępują jeśli zostanie on unormowany. Najczęstsze z nich to:

 

  • niedoczynność lub nadczynność tarczycy

 

  • policystyczne jajniki

 

  • mięśniaki macicy

 

  • endometriozy

 

  • cysty na jajnikach i piersiach

 

  • bolące zwłóknienia w piersiach

 

  • przerost gruczołu prostaty

 

  • nowotwory

 

  • niski poziom IQ u dzieci, których matka miała niedobór jodu w ciąży

 

  • poronienia

 

 

Zagrożenia dla zdrowia płynące z zastosowania jodu.

 

Suplementacja jodem często spotyka się z mieszanymi uczuciami. Istnieją osoby(w tym lekarze), które obawiają się negatywnych konsekwencji płynących z jego zastosowania. Ich strach nie jest jednak do końca zrozumiały, ponieważ jod jest jednym z najbardziej bezpiecznych pierwiastków dla człowieka. Trzeba pamiętać, że bezpieczna dla ludzkiego organizmu jest tylko nieorganiczna i nieradioaktywna forma jodu. Nigdy nie powinno się suplementować jodem bez uprzedniej konsultacji ze specjalistą. Bezpieczna suplementacja powinna toczyć się wedle ściśle określonego protokołu w którym będzie także miejsce na witaminy i minerały w odpowiednich ilościach jak chociażby: cynk, magnez, selen, witaminę A, B2, B3, C, D, K2mk7 .

 

 

Morze ? Może jednak nie koniecznie.

 

Wiele osób powtarza, że zamierza jechać nad morze, aby powdychać sobie jodu. Niestety muszę je zmartwić, ale są w błędzie. Nad morzem co prawda występuje jod, jednakże w bardzo śladowych ilościach. Osoby zamieszkujące Północną część Polski(łącznie z miejscowościami nadmorskimi) również cierpią na niedobory jodu i uskarżają się z tego powodu na różne konsekwencje zdrowotne. Korzystniejszym wyborem dla zdrowia jest zaopatrzenie się w dobrej jakości sól niejodowaną(produkowaną w Polsce). Duże ilości jodu znajdziemy także niektórych rybach morskich.
 

 

Powyższy wpis przedstawia tylko zalążek informacji odnoszących się do tematu jodu. Jest to pierwiastek o którym napisano wiele artykułów i książek. Jeśli wydał Ci się wartościowy to podziel się nim ze swoimi znajomymi klikając: Udostępnij, bądź lubię to ! Zapraszam również do rozmowy i dzielenia się Waszymi spostrzeżeniami w komentarzach poniżej oraz na naszym profilu FB.

 

 

 

 

 

źródło:

1.Zięba J.,Ukryte Terapie - Czego Ci lekarz nie powie cz.1.,Rzeszów 2014, ISBN 978-83-940675-0-2, s 236-268

2.youtube.com/PolskaAkademiaZdrowia - PAZ/Jerzy Zięba - "Choroby tarczycy"cz.1-6, "

3.youtube.com/Jerzy Zięba/Jerzy Zięba o suplementacji jodem.

 

 

14 marca 2018

Niedobór jodu w organizmie - konsekwencje zdrowotne.

Konsekwencje jakie niesie za sobą niedobór jodu. Wpływ jodu na zdrowie człowieka. Zagrożenia płynące z zastosowania jodu.

WAŻNA INFORMACJA

 

Katalog-blogow.pl

Treści zawarte na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i do takich celów służą.  Nie są one w stanie zastąpić wizyty u specjalisty. Zanim zdecydujemy się na zastosowanie w praktyce którejkolwiek z informacji zawartych na tej stronie, należy w pierwszej kolejności skonsultować ją z lekarzem.