facebook naturopathy
20 czerwca 2018
Bazylia od kilku sezonów cieszy się coraz to większą popularnością na naszych talerzach, a także i w ogrodach. Dziś postanowiłem skupić się na wpływie jaki wywiera ona na nasze zdrowie.
23 maja 2018
Ponieważ do chwili obecnej na blogu nie przywiązywałem większej uwagi do roli witamin w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka, uznałem że nadeszła pora, aby uruchomić cykl  nazywający się nie inaczej jak właśnie

 

 

BYĆ MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TEŻ:

Kilka tygodni temu mogliście zapoznać się z moim wpisem odnośnie powodów dla których warto sięgać po jabłka. Dzisiaj także będziemy oscylować wokół owoców jabłoni, a konkretniej octu jaki możemy z nich uzyskać i korzyści płynących z jego zastosowania.

 


Ocet jabłkowy 

 

Ocet jabłkowy jest znany ludzkości od pradziejów. Swoje zastosowanie w kuchni znalazł w głównej mierze jako przyprawa i konserwant. Coraz śmielej jest też wykorzystywany przez osoby, które zmagają się z problemami trawiennymi spowodowanymi niskim stężeniem kwasu żołądkowego. Swoje zastosowanie ocet znajduje także w kosmetyce, gdzie używa się go w postaci toników na skórę oraz na wypadające włosy. 

 

 

Korzyści płynące z używania octu jabłkowego

 

  • wspomaga trawienie (pomaga w produkcji kwasu solnego przez żołądek)

 

  • wspomaga rozbijanie cząsteczek kwasu moczowego

 

  • wspomaga eliminację bakterii odpowiedzialnych za zapalenie pęcherza moczowego

 

  • stosowany w odpowiedni sposób może korzystnie wpływać na skórę i włosy

 

  • jest  źródłem beta karotenu i potasu

 

 

Konsekwencje niskiego stężenia kwasu żołądkowego

 

Niskie stężenie kwasu żołądkowego prowadzi do zaburzeń trawienia(szczególnie białek). Niestrawione białko tworzy problem toksyn w jelitach, niszcząc przy tym pożyteczną florę bakteryjną i zakwaszając krew. Organizm ludzki cały czas walczy o równowagę pH krwi, której zakres powinien wynosić 7,35 - 7,45. Do owej walki wykorzystuje nic innego jak minerały, które organizm potrafi wyciągać nawet z kości. To prowadzi do kolejnych nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych i machina wyniszczająca nasz organizm rozpędza się coraz bardziej. Problem niedokwaszonego żołądka może być naprawdę brzemienny w skutkach i prowadzić w konsekwencji do wielu chorób.

 

 

Kto nie powinien stosować octu jabłkowego ?

 

Octu jabłkowego nie powinny stosować osoby cierpiące z powodu nadżerki żołądka. Takie osoby również mają niską ilość kwasów żołądkowych. W takim wypadku nim zastosujemy ocet czy nawet wodę z sokiem z cytryny powinniśmy najpierw zaleczyć stan zapalny błony żołądkowej.

 

 

Róbcie ocet

 

Ocet jabłkowy można wykorzystać na wiele sposobów. Może on przynieść dużo korzyści naszemu układowi pokarmowemu. Zachęcam wszystkich do podjęcia próby zrobienia własnego octu w domu. Wystarczy odrobina czasu i cierpliwości. Za jakiś czas pokażę Wam jak robię własny ocet jabłkowy, co do którego mogę mieć pewność, że jest w pełni ekologiczny. 

 

 

 

 

 

źródło:

1. Lewko K.., Leczenie dobrą dietą, Warszawa 2016, ISBN: 978-83-8059-064-9, s.164

 

25 października 2018

Ocet jabłkowy - wielki sojusznik układu pokarmowego 

Korzyści płynące z używania octu jabłkowego. Konsekwencje niskiego stężenia kwasu solnego.

WAŻNA INFORMACJA

 

Katalog-blogow.pl

Treści zawarte na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i do takich celów służą.  Nie są one w stanie zastąpić wizyty u specjalisty. Zanim zdecydujemy się na zastosowanie w praktyce którejkolwiek z informacji zawartych na tej stronie, należy w pierwszej kolejności skonsultować ją z lekarzem.