facebook naturopathy
20 czerwca 2018
Bazylia od kilku sezonów cieszy się coraz to większą popularnością na naszych talerzach, a także i w ogrodach. Dziś postanowiłem skupić się na wpływie jaki wywiera ona na nasze zdrowie.
23 maja 2018
Ponieważ do chwili obecnej na blogu nie przywiązywałem większej uwagi do roli witamin w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka, uznałem że nadeszła pora, aby uruchomić cykl  nazywający się nie inaczej jak właśnie

 

 

BYĆ MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TEŻ:

Pasożyty są obecnie przyczyną wielu chorób i problemów zdrowotnych. W jednym z niedawnych wpisów wspominałem, że przedstawię Państwu jak u mnie wygląda oczyszczanie organizmu z pasożytów. Zapraszam do zapoznania się z moimi doświadczeniami.

 

 

Przygotowanie organizmu do oczyszczania z pasożytów

 

Do oczyszczania organizmu z pasożytów wypada choć odrobinę się przygotować. Dobrym pomysłem będzie wcześniejsze ustalenie dogodnego terminu, aby mieć nieco więcej wolnego czasu. Warto wcześniej przygotować listę ziół z których będziemy korzystać oraz zaopatrzyć się w ich odpowiednią ilość. Jeżeli zamierzamy wspomagać z oczyszczanie lewatywami, to wcześniej należy zakupić sprzęt służący do ich wykonywania. Bardzo ważną kwestią jest dosyć dokładne wysprzątanie mieszkania. Nie można pozwolić na to, aby pasożyty bytowały w okolicy miejsc w których przebywamy. Oczywiście nie można się przed nimi zupełnie uchronić, ale trzeba w jak największym stopniu zminimalizować ich występowanie. Jeżeli mamy w domu jakieś zwierzęta, to także warto pamiętać o ich odrobaczaniu. W moim mieszkaniu odkąd pamiętam nie było miejsca na zwierzęta i nie zamierzam w żadnym wypadku tego zmieniać. Miejsce zwierzątek jest na dworze, najbliżej natury.

 

 

Flora bakteryjna


Zrównoważona mikrobiota jelitowa jest bardzo ważna. Dieta i dostarczanie pożytecznych bakterii jest więc istotne, aby wspomóc nasz organizm w oczyszczaniu. Pożyteczne bakterie jelitowe niwelują nadmierny rozwój pasożytów i grzybów. Przy kuracji oczyszczającej  organizm z pasożytów, bakterie jelitowe mają za zadanie wraz z sokami trzustkowymi przerobić obumierające pasożyty. W celu odbudowy flory bakteryjnej korzystam obecnie wyłącznie z kiszonek. Rzadko zdarza mi się korzystać z produktów mlecznych. Jeśli już to robię, to jadam jogurty naturalne bądź kozie zawierające wyszczególnione szczepy bakterii np. Lactobacillus acidophilus, bifidobacterium lactis, lactobacillus delbruecki subsp. bulgaricus, stretpococcus thermophilus.

 

 

Zioła na pasożyty


Natura obdarowała człowieka dużą ilością ziół wykazujących działanie przeciw-pasożytnicze. W ostatnim oczyszczaniu korzystałem z dosyć silnych ziół z którymi trzeba postępować ostrożnie np. wrotyczu i piołunu. Mieszanki ziół są bardziej skuteczne na pasożyty niż ich rozdzielne stosowanie. Tak twierdzi część osób zajmujących się zielarstwem, więc staram się do tego stosować.

 

Pierwszy zestaw ziół z którego korzystałem prezentuje się następująco: owoc kminku, bylica pospolita, ziele mniszka, ziele tymianku, ziele Bożego drzewka, szyszki chmielu, liść mięty pieprzowej, ziele kozłka

 

 

Zestaw nr 1 - sposób przygotowania:
Łyżkę zmieszanych ziół zalewamy 200 ml wrzątku i odstawiamy pod przykryciem na 10 minut. Po ostygnięciu zioła należy odcedzić(żeby nie naciągały) i przechowywać w lodówce. Pijemy po szklance rano na czczo oraz przed wieczornym posiłkiem.

 

Posiadam także inny zestaw ziół z którego korzystałem już kilkukrotnie. Należy jednak zachować ostrożność w jej stosowaniu ze względu na zawartość tujonu, który w nich występuje. Składa się z: wrotyczu, piołunu, goździków, ziela macierzanki piaskowej, korzenia prawoślazu. Po oczyszczaniu właśnie tymi ziołami prawie rok temu zacząłem zauważać najlepsze efekty.  Nie mogę wykluczyć, że inne zioła działają gorzej.  Akurat te są dla mnie są odpowiednie.

 

Zestaw nr 2 - sposób przygotowania:
Dwie łyżki ziół wsypujemy do termosu i zalewamy dwoma lub trzema szklankami wrzątku. Po godzinie czasu można zacząć popijać zioła. Tak jak w przypadku pierwszej mieszanki odcedzamy zioła i przechowujemy w lodówce. Pijemy 3x dziennie po pół szklanki między posiłkami przez tydzień. Po tygodniu zioła pijemy raz dziennie przez minimum tydzień. 

 

 

Jak zdobyć dobrą mieszankę ziół na pasożyty ?


Warto poszukać w naszej okolicy dobrego sklepu zielarskiego, a raczej zielarza. Osoby takie niekiedy przygotowują mieszanki na miejscu. Warto więc zapytać osobę, która ma wiedzę i doświadczenie, aby nam taką mieszankę przygotowała. Tak jak nadmieniłem wyżej nie są to jedyne i słuszne zioła przeciw-pasożytnicze. Postaram się wkrótce kontynuować ten wątek i sporządzić obszerniejszą listę ziół z jakich możemy skorzystać w naturalnych kuracjach tego typu.

 

 

Lewatywy


Stosowanie lewatyw jest postrzegane przez wiele osób bardzo sceptycznie. Domyślam się, że to zasługa dzisiejszej nowoczesnej medycyny i postępu jaki z nią idzie. Szkoda tylko, że ten postęp na niewiele przydaje się pacjentom. BHP przy robieniu lewatyw jest bardzo ważne. Lewatyw nie powinny pod żadnym pozorem stosować osoby, które miały problemy z jelitami np. perforacje, uchyłki czy są po radioterapii. Do jelita wlewamy maksymalnie 1,5 l płynu. Do lewatyw najlepiej wykorzystać zioła z mieszanki nr. 1

 

 

Nalewki


Stosowanie nalewek np. orzechówki czy piołunówki również może mieć swoje zastosowanie. Osobiście nie korzystałem nigdy z tego sposobu odrobaczania, więc ciężko jest mi cokolwiek więcej powiedzieć. Pamiętajcie, aby nie podawać nalewek na bazie alkoholu dzieciom !

 

 

Oczyszczanie z pasożytów - trochę relacji z mojej kuracji.


Dzień w którym rozpoczynam picie mieszanek ziołowych nieco różni się od każdego innego dnia. W ten czas ograniczam przede wszystkim cukry i pokarmy mięsne do minimum. Jem niewiele i staram się stosować rozdzielność pokarmową. Przestawiam się w tym czasie na zupy(od dziecka jadam dużo zup). Piję soki warzywno-owocowe (niekiedy z dodatkiem witaminy C). Biorę kąpiele w siarczanie magnezu wraz z kilkoma kroplami olejku herbacianego, którego zapach bardzo lubię. Sproszkowane zioła przeciw-pasożytnicze dodaję w małych ilościach do posiłków, aby mieć pewność, że maksymalnie utrudnię robalom warunki do życia. Od drugiego tygodnia oczyszczania stosuję lewatywy przez okres dwóch tygodni. W kolejnym tygodniu wykonuję je co drugi dzień. Kurację oczyszczającą robię sobie średnio co dwa-trzy miesiące. Wieczorem, około dwudziestu minut po lekkiej kolacji bogatej w błonnik wypijam jeszcze połowę szklanki soku z kiszonej kapusty, aby uzupełnić pożyteczne bakterie jelitowe i wspomóc detoksykację.

 

 

UWAGA: Kobiety w ciąży nie powinny się odrobaczać. Osoby słabe, chorowite powinny przeprowadzać oczyszczanie wyłącznie pod nadzorem lekarzy i fachowcówPrzedstawione tutaj informacje opierają się wyłącznie na moim doświadczeniu i nie mogę zagwarantować, że owe działania przyniosą Państwu oczekiwane efekty.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie kuracji oczyszczającej ze swoim lekarzem prowadzącym i dostosowanie jej do potrzeb indywidualnych organizmu. 

 

 

 

Dajcie znać proszę jakie kuracje oczyszczające stosujecie bądź stosowaliście. Może macie jakieś swoje ulubione mieszanki ziół z których korzystacie ? Zapraszam do wymiany spostrzeżeń.

 

 

 

19 lipca 2018

Oczyszczanie z pasożytów - jak skutecznie pozbyć się nieproszonych lokatorów z naszego organizmu.

Przygotowanie do oczyszczania, flora bakteryjna, zioła na pasożyty, lewatywy,

WAŻNA INFORMACJA

 

Katalog-blogow.pl

Treści zawarte na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i do takich celów służą.  Nie są one w stanie zastąpić wizyty u specjalisty. Zanim zdecydujemy się na zastosowanie w praktyce którejkolwiek z informacji zawartych na tej stronie, należy w pierwszej kolejności skonsultować ją z lekarzem.