facebook naturopathy
20 czerwca 2018
Bazylia od kilku sezonów cieszy się coraz to większą popularnością na naszych talerzach, a także i w ogrodach. Dziś postanowiłem skupić się na wpływie jaki wywiera ona na nasze zdrowie.
23 maja 2018
Ponieważ do chwili obecnej na blogu nie przywiązywałem większej uwagi do roli witamin w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka, uznałem że nadeszła pora, aby uruchomić cykl  nazywający się nie inaczej jak właśnie

 

 

BYĆ MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TEŻ:

Niespełna tydzień temu w Brzezinach nieopodal Kalisza, odbył się Piknik Święto Zdrowia, w którym miałem okazję uczestniczyć. Postanowiłem więc, że zdam Państwu krótką relację z naszej wyprawy.

 

 

Do Brzezin dotarliśmy po nieco ponad dwóch godzinach podróży. Pierwsze co ukazało się nam to malowniczo położone jezioro, które naprawdę przykuwa uwagę. Jako, że po dwóch godzinach jazdy autem mieliśmy prawo być wyczerpani, postanowiliśmy więc przekąsić chlebek ze smalcem + ogóreczek kiszony i zapoznać się z ofertą sprzedawców żywności oraz nawozów ekologicznych.

 

Wybór był spory, można było spróbować chociażby zupy dyniowej, lecza, bigosu czy wymienionego przeze mnie już wcześniej chleba ze smalcem. W ofertach sprzedawców nie zabrakło też produktów takich: miody, zioła czy soki. Narzeczona zakupiła np. tradycyjny sok z aronii 100% za cenę 10zł - butelka 860ml. Poza tym można było też nabyć książki jak Ukryte Terapie i wiele więcej.


Dla dorosłych główną przewidzianą atrakcją były prelekcje i to one przyciągnęły rzeszę ludzi pod sceną. Większość z zaciekawieniem słuchała co mają do powiedzenia prelegenci, a wśród nich między innymi: Pan Jerzy Zięba, Dr Hubert Czerniak, Robert Wagner, Dr Jarosław Sachajko czy niezapowiedziana wcześniej Pani Dorota Gudaniec - mama Maxa chorego na lekooporną padaczkę.

 

Mogliśmy przekonać się jak wyglądała i wygląda walka Pani Doroty o zdrowie dziecka czy poznać możliwości konopi w medycynie. Szeroko poruszony był także temat szczepień głównie przez Panów Ziębę i Czerniaka, a także GMO przez Pana Roberta Wagnera i Dr Jarosława Sachajko. Nie omieszkam też wspomnieć o szkoleniach, które prowadziła straż pożarna na temat ratowania osób tonących i udzielania im pierwszej pomocy.

 

Na pikniku miałem okazję być do godziny 19. Atmosfera była naprawdę przyjazna, ale tego akurat spodziewałem się ze względu na charakter wydarzenia. Niemniej warto docenić organizatora, Pana Marcina Knopa za podjętą inicjatywę, która przyczyniła się do poprawy świadomości społeczeństwa w tematyce zdrowia. Warto też dodać, że możliwość udziału w pikniku była bezpłatna.

 

Zachęcam szczerze wszystkich do uczestnictwa w tego typy wydarzeniach na terenie całego kraju. Za rok powracam do Brzezin !

 

 

Poniżej przedstawiam Wam kilka zdjęć z tego eventu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

03 września 2017

Piknik Święto Zdrowia Brzeziny 2017

open

WAŻNA INFORMACJA

 

Katalog-blogow.pl

Treści zawarte na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i do takich celów służą.  Nie są one w stanie zastąpić wizyty u specjalisty. Zanim zdecydujemy się na zastosowanie w praktyce którejkolwiek z informacji zawartych na tej stronie, należy w pierwszej kolejności skonsultować ją z lekarzem.