facebook naturopathy
20 czerwca 2018
Bazylia od kilku sezonów cieszy się coraz to większą popularnością na naszych talerzach, a także i w ogrodach. Dziś postanowiłem skupić się na wpływie jaki wywiera ona na nasze zdrowie.
23 maja 2018
Ponieważ do chwili obecnej na blogu nie przywiązywałem większej uwagi do roli witamin w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka, uznałem że nadeszła pora, aby uruchomić cykl  nazywający się nie inaczej jak właśnie

 

 

BYĆ MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TEŻ:

Ostatni artykuł w którym to poruszyłem temat przyczyn powstawania candidy wywołał niemałe poruszenie w odniesieniu do poprzednich moich wpisów. Zdaję sobie sprawę jak rygorystyczna i monotonna jest dieta przeciwgrzybicza, więc w to grudniowe popołudnie postanowiłem podzielić się z Wami jednym z moich dań.

 

 

Co będzie nam potrzebne ?

 

Płatki jaglane/Kasza jaglana
Pestki dyni
Otręby żytnie
Siemię lniane

 

 

Opcjonalnie:

 

Orzechy laskowe
Orzechy włoskie

Kakao
Sok z aronii, bądź jakikolwiek inny (niesłodki)

 

 

Uwaga: Składników wymienionych jako opcjonalne proponuję nie stosować w pierwszej fazie diety. Dobrym zamiennikiem orzechów może być słonecznik łuskany. Ponadto chciałbym dodać iż sok z aronii, którego użyłem w przepisie jest mało wyrazisty i śmiało mogę stwierdzić, że ma bardzo niską zawartość cukrów. Został więc użyty jako polewa. Tą samą funkcję pełni kakao, które identycznie jak skoncentrowane soki i orzechy na początku diety nie jest zalecane.

 

 

Sposób przygotowania:


Na dwie godziny przed przygotowaniem posiłku orzechy obieramy i zalewamy wodą z kilkoma kroplami soku z cytryny, aby namoczyły się i pozbyły osadów pleśniowych, które często im towarzyszą. Gotujemy płatki jaglane bądź kaszę zgodnie z zaleceniami. Pod koniec dodajemy łyżkę siemienia lnianego, pestki dyni oraz orzechy, aby wszystko delikatnie napęczniało. Po zagotowaniu dosypujemy łyżkę otrębów i polewamy wszystko łyżką soku lub sypiemy małą łyżeczkę kakao i mieszamy wszystko razem. Smacznego :)

 

07 grudnia 2017

Płatki jaglane z pestkami dyni i orzechami + dodatki.

WAŻNA INFORMACJA

 

Katalog-blogow.pl

Treści zawarte na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i do takich celów służą.  Nie są one w stanie zastąpić wizyty u specjalisty. Zanim zdecydujemy się na zastosowanie w praktyce którejkolwiek z informacji zawartych na tej stronie, należy w pierwszej kolejności skonsultować ją z lekarzem.