facebook naturopathy
20 czerwca 2018
Bazylia od kilku sezonów cieszy się coraz to większą popularnością na naszych talerzach, a także i w ogrodach. Dziś postanowiłem skupić się na wpływie jaki wywiera ona na nasze zdrowie.
23 maja 2018
Ponieważ do chwili obecnej na blogu nie przywiązywałem większej uwagi do roli witamin w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka, uznałem że nadeszła pora, aby uruchomić cykl  nazywający się nie inaczej jak właśnie

 

 

BYĆ MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TEŻ:

Jabłka są obecne w polskiej kulturze od wielu lat. Warto się nimi zajadać nie tylko ze względu na walory smakowe, ale także te zdrowotne. Dzisiaj skupimy się na wpływie jaki jabłka wywierają na nasze zdrowie.

 

 

Dlaczego warto jeść jabłka ?

 

Do jedzenia owoców jabłoni powinno zachęcić nas co najmniej kilka czynników. Istotną kwestią jest cena jabłek. Jest ona obecnie bardzo niska i w najbliższym czasie nie powinno się to zmienić. Kupując jabłka od polskich rolników wspieramy rodzimą gospodarkę, a pieniądze nie wyjeżdżają z kraju. Jabłka naturalnie rosną w naszej szerokości geograficznej, więc nasz organizm z natury dobrze je toleruje. Najważniejszą jednak ich zaletą jest korzystny wpływ zdrowie. Są między innymi źródłem witaminy A, C, witamin z grupy B, wapnia, potasu, magnezu i żelaza. Czasami ludzie szukają recepty na poprawę swojego zdrowia w  daleko "wyszukanych" egzotycznych owocach i warzywach, zapominając o tym co mamy na wyciągnięcie ręki. Jedzmy więc jabłka.

 

 

12 korzyści dla zdrowia płynących z jedzenia jabłek

 

 • usprawniają pracę układu pokarmowego

 

 • mają właściwości przeciwbakteryjne

 

 • zmniejszają stan zapalny jelit

 

 • regulują florę bakteryjną jelit

 

 • neutralizują substancje toksyczne

 

 • wspomagają leczenie zaparć i biegunek

 

 • chronią przed chorobami przyzębia

 

 • przeciwdziałają insulinooporności

 

 • zapobiegają miażdżycy i chronią przed zawałem

 

 • chronią przed nowotworami układu pokarmowego 

 

 • wspomagają odchudzanie

 

 • stymulują wzrost włosów i zapobiegają łysieniu plackowatemu

 

 

Ekologiczne jabłka, a te z marketu.

 

Warto także zwrócić uwagę na jakość zjadanych przez nas jabłek. Należą one do owoców dość mocno zanieczyszczonych ze względu na serwowane im opryski. Najlepiej kupować je od lokalnych sprzedawców. Jabłka w marketach są bardzo tanie, ale ciężko uwierzyć by nie były produkowane na masową skalę z użyciem najróżniejszych "środków ochrony roślin" Bardzo często są też woskowane, żeby wyglądały kusząco. Być może ktoś z Waszych znajomych ma własną jabłoń i może obdarować Was owocami, które i tak miałyby się zmarnować ? Wykorzystujmy to co daje nam przyroda, niech nic się nie marnuje.

 

 

 

Jeśli ten artykuł wydał Ci się wartościowy to podziel się nim ze swoimi znajomymi klikając: Udostępnij, bądź lubię to ! Zapraszam również do rozmowy i dzielenia się Waszymi spostrzeżeniami w komentarzach poniżej oraz na naszym profilu FB.

 

 

 

 

źródło:

 

1. Lewko K.., Leczenie dobrą dietą, Warszawa 2016, ISBN: 978-83-8059-064-9, s.152

2. Pawłowski A., Szeląg D., Wygraj zdrowie z naturą, Warszawa 2018, ISBN: 978-83-7740-358-7, s.73

 

 

13 września 2018

12 powodów dla których warto jeść jabłka

Dlaczego warto jeść jabłka ? Jabłka ekologiczne, a te kupowane wa markecie.

WAŻNA INFORMACJA

 

Katalog-blogow.pl

Treści zawarte na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i do takich celów służą.  Nie są one w stanie zastąpić wizyty u specjalisty. Zanim zdecydujemy się na zastosowanie w praktyce którejkolwiek z informacji zawartych na tej stronie, należy w pierwszej kolejności skonsultować ją z lekarzem.