facebook naturopathy
20 czerwca 2018
Bazylia od kilku sezonów cieszy się coraz to większą popularnością na naszych talerzach, a także i w ogrodach. Dziś postanowiłem skupić się na wpływie jaki wywiera ona na nasze zdrowie.
23 maja 2018
Ponieważ do chwili obecnej na blogu nie przywiązywałem większej uwagi do roli witamin w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka, uznałem że nadeszła pora, aby uruchomić cykl  nazywający się nie inaczej jak właśnie

 

 

BYĆ MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TEŻ:

Obecnie do łask wraca oskoła czyli sok z brzozy. Ten jakże wartościowy napój cechuje się wysoką zawartością składników odżywczych. Warto jednak pamiętać, że można go zbierać jedynie w krótkim przedziale czasowym i to już ostatni moment, aby choć w najmniejszym stopniu zasmakować darów natury.

 


Prozdrowotne właściwości soku z brzozy.

 

Uznaje się, iż sok z brzozy jest dobry na wszystko. Można go pić bądź wcierać w skórę lub włosy, aby poprawić ich stan. Korzystne działanie wykazuje także przypadku oczyszczania dróg moczowych, działa moczopędnie.

 

 

Sok z brzozy na oczyszczanie nerek.

 

Dzięki regularnemu spożywaniu świeżego soku z brzozy (3 szklanki dziennie przez ok. 2 tygodnie) możemy znacznie wspomóc nasz organizm w oczyszczaniu nerek. Wcześniej warto także się odrobaczyć oraz zmienić dietę na lekkostrawną.

 

 

Pozyskiwanie oskoły.

 

Pozyskiwanie soku z brzozy najlepiej rozpocząć wczesną wiosną, gdy temperatura na dworze wynosi ok. 10 stopni celsjusza. W momencie, gdy na drzewach pojawią się liście - roślina przestanie oddawać sok, a całą energię skieruje na ich produkcję. Należy wybierać rośliny, które rosną z dala od dróg czy zakładów przemysłowych. Drzewa z których zamierzamy spuszczać sok powinny mieć co najmniej kilkanaście lat. Istnieje kilka metod pozwalających na pozyskiwanie oskoły. Możemy na przykład ułamać gałązkę i spożywać sok prosto z drzewa. Ja stosuję jednak bardziej powszechną metodę mianowicie: nawiercam dziurkę u pnia drzewa na głębokość około 4 cm, i "podłączam" do niego butelkę ze szklaną rurką. Używam wyłącznie materiałów szklanych ze względu na to, że cenię sobie wysoką jakość pozyskiwanego soku. Dotychczas z jednego drzewa udało mi się zebrać maksymalnie 2 litry soku, choć niektóre źródła podają ilości sięgające nawet 5 litrów. Otwór, który zostaje po nawierceniu, najlepiej jest zabić drewnianym kołkiem.

 


Przechowywanie soku z brzozy.

 

Oskołę należy przechowywać w szklanych, bądź emaliowanych naczyniach w ciemnym i chłodnym miejscu. Najlepiej spożyć ją w przeciągu 3-4 dni od chwili pozyskania. 

 

UWAGA:

Nie należy pić zimnego soku z brzozy, ponieważ może to prowadzić do przeziębienia.

 

 

Spieszmy się spuszczać sok z brzozy.

 

To ostatni gwizdek, aby pozyskać świeży, w pełni ekologiczny sok z brzozy. Wszystkich, którzy mają taką możliwość zachęcam do spróbowania. Być może stanie się to Waszym corocznym rytuałem tak jak było to w moim przypadku.

 

 

Jeśli powyższy wpis był dla Ciebie wartościowy to podziel się nim proszę ze swoimi znajomymi klikając: Udostępnij, bądź lubię to ! Zapraszam również do rozmowy i dzielenia się Waszymi spostrzeżeniami w komentarzach poniżej oraz na naszym profilu FB.

 

 

 

 

 

źródło:


1. własne

2. youtube.com/Zielonykazimierz/Łukasz Lubicki - oczyszczanie nerek i wątroby

 

 

11 kwietnia 2018

Sok z brzozy - pozyskiwanie, zastosowanie, właściwości. 

Oskoła posiada wiele cennych dla naszego zdrowia substancji odżywczych. Jak pozyskiwać sok z brzozy ?

WAŻNA INFORMACJA

 

Katalog-blogow.pl

Treści zawarte na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i do takich celów służą.  Nie są one w stanie zastąpić wizyty u specjalisty. Zanim zdecydujemy się na zastosowanie w praktyce którejkolwiek z informacji zawartych na tej stronie, należy w pierwszej kolejności skonsultować ją z lekarzem.