facebook naturopathy
20 czerwca 2018
Bazylia od kilku sezonów cieszy się coraz to większą popularnością na naszych talerzach, a także i w ogrodach. Dziś postanowiłem skupić się na wpływie jaki wywiera ona na nasze zdrowie.
23 maja 2018
Ponieważ do chwili obecnej na blogu nie przywiązywałem większej uwagi do roli witamin w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka, uznałem że nadeszła pora, aby uruchomić cykl  nazywający się nie inaczej jak właśnie

 

 

BYĆ MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TEŻ:

Witam serdecznie wszystkich czytelników w nowym roku. Świąteczny czas za nami, więc pora najwyższa powrócić do

rutynowych zajęć.

 

 

Dzisiejszy człowiek jest bardzo oddalony od życia w naturalnym środowisku. Ze wszystkich stron otaczają nas telefony

komórkowe, które towarzyszą nam często nawet w trakcie snu. W niemal każdym domu jesteśmy podpięci do sieci WiFi,

która działa często przez 24h na dobę. Dodatkowo laptopy, tablety i inne urządzenia bezprzewodowe stale narażają nas na promieniowanie EMF. Co gorsza nie inaczej jest w pracy. Z każdej strony jesteśmy obciążani silnym promieniowaniem, które może mieć znaczący wpływ na nasze zdrowie.

 

 

Co jest źródłem wytwarzania pola elektromagnetycznego ?

 

 • Maszty z przekaźnikami radiowymi i telekomunikacyjnymi - im więcej przekaźników skupionych bliżej siebie tym większe jest natężenie szkodliwych promieni.

 

 • Routery WiFi - wytwarzają silne pole elektromagnetyczne. W Polsce są to bardzo popularne urządzenia bez których obecnie ciężko jest nam się obyć. Na zachodzie routery są wycofywane z użytku. We Francji zakazuje się ich w przedszkolach.

 

 • Telefony stacjonarne(bezprzewodowe) - także emitują niemałą dawkę promieniowania.

 

 • Telefony komórkowe - kolejnym ważnym aspektem jest nasze przywiązanie do telefonu komórkowego, który nadaje i odbiera promieniowanie z masztów telekomunikacyjnych. Z roku na rok spędzamy coraz więcej czasu w              towarzystwie smartfonów(pomijając już ich negatywny wpływ na bezpośrednie relacje ludzkie).

 

 • Kuchenki mikrofalowe - nie dość, że wytwarzają pole elektromagnetyczne to jeszcze promieniują jedzenie, które zaraz potem spożywamy. Jedzenie z mikrofalówek jest pozbawione większości o ile nie wszystkich istotnych składników odżywczych w nim zawartych. Po 2000 roku liczba mikrofalówek w naszych domach wzrosła diametralnie podobnie zresztą jak telefonów komórkowych i wszelakich sieci bezprzewodowych.

 

 • Inne urządzenia elektroniczne i elektryczne - np. radia czy telewizory,  które coraz częściej są wyposażone również w odbiorniki sieciowe.

 


Kto jest szczególnie narażony na promieniowanie EMF ?

 

 

 • Dzieci - są szczególnie narażone na promieniowanie  między innymi dlatego, że mają cieńszą czaszkę

        i mniejszy mózg. Często w takich przypadkach dochodzi poważnych chorób jak np. glejaki. Telefon przy głowie i w

        rękach dziecka to niestety obecnie norma. Nie inaczej jest wśród dorosłych. Z własnego doświadczenia wiem, że

        znaczna część moich znajomych na kontach społecznościowych odpisuje maksymalnie w przeciągu kilku minut.

 

 • Kobiety w ciąży - uwagę na routery, telefony oraz inny elektrosmog powinny zwrócić również kobiety w ciąży, ponieważ może on prowadzić do nieodwracalnych zmian w płodzie.

 

 • Osoby bezpłodne - jak twierdzą włoscy naukowcy pola elektromagnetyczne mogą powodować bezpłodność u  obojga płci.

 

 • Kierowcy zawodowi - narażone może być również zdrowie kierowców zawodowych korzystających w dużej mierze ze słuchawek bluetooth. Szczerze wątpię, aby jakiekolwiek promieniowanie mogło dobrze wpływać na ludzki organizm. Niestety wygoda i poniekąd prawo często zmusza nas do takich, a nie innych wyborów.

 

 • Wszyscy - niestety w obecnych czasach elektroniki i cyfryzacji każdy ma w mniejszym lub większym stopniu do czynienia z polem elektromagnetycznym i nie da się go zupełnie uniknąć.

 

 

Jak zmniejszyć oddziaływanie promieniowania elektromagnetycznego na nasze zdrowie ?
 

Uważam, że warto rozważyć temat i postarać się zmniejszyć nieco oddziaływanie pola magnetycznego w naszych gospodarstwach domowych. W moim przypadku zaczęło się to od wyłączania routera na noc. Nie jestem również całymi dniami dostępny pod telefonem, ani nawet w jego sąsiedztwie. Ja jestem w jednym pokoju, telefon w drugim. Mam też dużą satysfakcję, że mieszkam w terenie dość mocno zalesionym, więc promieniowanie z anten telefonicznych jest poniekąd niwelowane.

 

 

Bezpieczna odległość od nadajnika

 

2 kilometry - nawet tyle może wynosić bezpieczna odległość naszego domu od nadajnika. Warto więc to rozważyć szczególnie jeśli planujemy przeprowadzkę lub zakup działki budowlanej.

 

 

Jeszcze kilka słów ode mnie..

 

Miewam często odczucie, iż przed rokiem 2000 chorób nowotworowych było mniej, a za to częściej ludzie umierali na zawały. Sprawdziłem jednak z ciekawości dane zamieszone na stronie KRN, które mówią że liczba zachorowań na nowotwory złośliwe u obu płci wzrosła ze 115tyś w roku 2000 do 156tyś w roku 2013. Warto wspomnieć, że wiele osób wyemigrowało z Polski na przestrzeni tych lat. Myślę, że niestety ta liczba wzrośnie jeszcze bardziej w przeciągu tylko najbliższej dekady.

 

Na dzisiaj to tyle. Jeżeli znasz przypadki zwiększonej zachorowalności u osób mieszkających w pobliżu różnych nadajników lub po prostu swoje spostrzeżenia w tym temacie to proszę Cię, abyś koniecznie dał mi o tym znać w komentarzu poniżej.

 


 

 

03 stycznia 2018

Wpływ promieniowania elektromagnetycznego na zdrowie człowieka.

WAŻNA INFORMACJA

 

Katalog-blogow.pl

Treści zawarte na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i do takich celów służą.  Nie są one w stanie zastąpić wizyty u specjalisty. Zanim zdecydujemy się na zastosowanie w praktyce którejkolwiek z informacji zawartych na tej stronie, należy w pierwszej kolejności skonsultować ją z lekarzem.