facebook naturopathy
20 czerwca 2018
Bazylia od kilku sezonów cieszy się coraz to większą popularnością na naszych talerzach, a także i w ogrodach. Dziś postanowiłem skupić się na wpływie jaki wywiera ona na nasze zdrowie.
23 maja 2018
Ponieważ do chwili obecnej na blogu nie przywiązywałem większej uwagi do roli witamin w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka, uznałem że nadeszła pora, aby uruchomić cykl  nazywający się nie inaczej jak właśnie

 

 

BYĆ MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TEŻ:

Dziś chciałbym poruszyć temat uzębienia i tego jak wpływa na zdrowie człowieka. Leczenie zębów nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy w życiu i wiele osób odwleka jak tylko może wizyty u stomatologa. Czy zepsute zęby mają wpływ na nasze zdrowie ? Może jest nieco inaczej i są tylko jego odzwierciedleniem ?

 

 

Według medycyny holistycznej organizm jest całością w której to każdy jego element jest niezmiernie istotny i ściśle współgra z innymi.

 

Nie inaczej sprawa ma się w odniesieniu do zębów. Sugeruje się, że ich zły stan ma negatywny wpływ na nasze zdrowie. Powoduje między innymi choroby, serca, jelit, płuc czy nerek. Warto by się zastanowić czy jeśli zły stan zębów działa na nas destrukcyjne to czy przypadkiem nie jest tak, iż zły stan zdrowia może działać negatywnie na zęby ? Uważam, że ten kij ma dwa końce i wszystko jest zależne od tego jak go obrócimy. Jakby nie było, jedno jest pewne - istnieje zależność między zębami, a zdrowiem ogólnym człowieka.

 

 

Chciałbym teraz przedstawić infografikę na której można zobaczyć jak wyglądają poszczególne powiązania między organami wewnętrznymi, a stanem zębów:

 


 

 

Jak łatwo dostrzec z grafiki, istnieje wiele powiązań między konkretnymi zębami, a ich odpowiednikami w układzie pokarmowym. Być może warto spojrzeć na swoje problemy zdrowotne pod tym kątem ? W sieci spotkałem się z kilkoma osobami, które twierdzą, że ich problemy zdrowotne ustały po usunięciu "zepsutych zębów". Oczywiście nie twierdzę, że taki ruch ma w każdym przypadku sens, ale skoro traktować organizm holistycznie to warto byłoby przyjrzeć się i tej kwestii. Jakby nie było, język też jest wyznacznikiem zdrowia u ludzi, a o zębach często zapominamy.

 

 

Co spotkało mnie ?

 

Na zakończenie pragnę podzielić się z Wami sytuacją, która spotkała mnie osobiście. W marcu tego roku miałem leczenie kanałowe dolnej "6-tki". Dla ciekawostki dodam, że mam problem z przerostem candidy. Tak się składa, że to już mój drugi ząb o tym "oznaczeniu" naprawiany w ten właśnie sposób. Pani stomatolog w czasie leczenia bardzo zachwalała stan zęba i to jak przebiega leczenie. Pytała przy każdej z wizyt czy nie pojawił się wysięk ropny. Jako, że nic takiego nie miało miejsca to ja zadowolony odpowiadałem, że nie. Leczenie zostało zakończone "pomyślnie". Po około trzech miesiącach z zęba zaczął wydobywać się niezbyt przyjemny zapach (przed podjęciem leczenia nic takiego nie miało miejsca mimo odczuwalnego dyskomfortu). Przy ponownej wizycie z okazji "gwarancji" na to przecudnie wykonane dzieło dentystka stwierdziła, że zęba nie da się uratować i może mi go usunąć jak podejmę taką decyzję. Mam jak na razie wszystkie zęby i nie ukrywam, że strata choćby jednego to dla mnie spory uszczerbek na zdrowiu, gdyż znacznie utrudnia to poprawne przeżuwanie pokarmów. Tak niestety działa dzisiejsza medycyna. Można iść do lekarza czy stomatologa prywatnie, a i tak nie ma się pewności, że nie spartoli leczenia - nie wspominając nawet o jakimkolwiek zwrocie pieniędzy. Gdybym ja coś za przeproszeniem "spartolił" w pracy to z dużą dozą prawdopodobieństwa zostałbym pozbawiony przynajmniej premii. Niestety "dochtorów" to nie dotyczy. Z pieniądze, które wzięła Pani stomatolog mógłbym spokojnie wykupić domenę i hosting na rok prowadzenia tego bloga. Poszło jak krew w piach..

 

 

Najważniejszym wnioskiem płynącym z moich dzisiejszych wywodów jest to, że w moim wypadku teoria, którą Wam dzisiaj przedstawiłem potwierdziła się dwukrotnie. Chętnie posłucham Waszych opinii na ten temat. Być może komuś też sprawdziła się któraś z reguł ? Zapraszam do dyskusji.

14 grudnia 2017

Wpływ uzębienia na zdrowie człowieka.

WAŻNA INFORMACJA

 

Katalog-blogow.pl

Treści zawarte na tym blogu mają charakter wyłącznie informacyjny i do takich celów służą.  Nie są one w stanie zastąpić wizyty u specjalisty. Zanim zdecydujemy się na zastosowanie w praktyce którejkolwiek z informacji zawartych na tej stronie, należy w pierwszej kolejności skonsultować ją z lekarzem.